Profil centra

Základní cíl a poslání: realizace základního a aplikovaného výzkumu, transfer poznatků do praxe, spolupráce s veřejnými institucemi, soukromým sektorem a popularizace vědeckých poznatků a jejich publikace.

Hlavním cílem nově vznikajícího centra je vytvoření odborné platformy, která bude sloužit k rozvoji vědecké a osvětové činnosti. Dále bude CEVP pořádat jednorázové i pravidelné akce (prezentace, semináře, přednášky a konference související s výzkumnou činností). Na těchto činnostech bude CEVP spolupracovat s dalšími univerzitními pracovišti, jinými vysokými školami a subjekty z aplikační sféry. Pro výše zmíněné aktivity budou vytvořeny zvláštní týmy složené z expertů na základě jejich odborného profilu a tematického zaměření.

Výstupy CEVP budou zahrnovat:

– odborné články, studie, strategie včetně jejich popularizace,

– realizace vědeckých projektů a smluvního výzkumu,

– transfer znalostí ve spolupráci s odborníky z praxe a navazování nových partnerství,

– sady doporučení pro rozhodování decizní sféry založené na fundovaných analýzách.